Değerli Meslektaşlarım,

Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal Radyoloji ailesi olarak yeni bir kongrede daha birarada olacak olmanın heyecanı içerisindeyim. Derneğimizin en kapsamlı bilimsel, eğitimsel, mesleki ve sosyal birlikteliğini sağladığı etkinliğimiz olan kongremizi bu sene uluslararası formatta üçüncü kez düzenlemenin heyecanını taşıyoruz. ODMFR 2019 kongresi (3. Uluslararası Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal Radyoloji Derneği Kongresi) 24-28 Nisan 2019 tarihleri arasında, Spice Hotel Kongre Merkezi – Belek, Antalya’da gerçekleştirilecektir. Kongremizin bilimsel kurul başkanı Prof. Dr. İlknur Özcan ve Kongre Bilimsel Kurulu üyelerimiz başarılı bir program hazırladılar. Bu yıl kongremizde üç ana konu belirlenmiştir. Bunlardan en önemlisi “Ağız Hastalıkları” olup, çok değerli duayen hocalarımız bu panelde bir araya geleceklerdir. Kongremizde ayrıca bir başka yenilik olarak Baş/Boyun Paneli düzenlenecek olup. Türk Radyoloji Derneği ile vardığımız mutabakat doğrultusunda, Türk Baş/Boyun ve Nöroradyoloji derneğinden seçkin radyolog meslektaşlarımız kongremizde Baş ve Boyun Radyolojisi ile ilgili iki ayrı sunum yapacaklardır.

Katılımınızla zenginleşeceğine inandığımız kongremizde konu içerikleri sizlerden gelen geri bildirimlere göre belirlenmektedir. Kongre programımız içerisinde ağız içi tarayıcıların da kullanılacağı “Dijital Diş Hekimliği Kursu”, “Maksillofasiyal Ultrasonografi Kursu” ve “Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi Kursları”, 24 Nisan 2019 tarihinde kongre öncesinde gerçekleştirilecektir. Talep gelmesi durumunda, kurslar kongrenin son günü (28 Nisan 2019) tekrarlanacaktır.

Programda temel konuların yanı sıra güncel konulara ve yeni gelişmelere de yer ayrılacaktır. Bu amaçla yurtdışından konularında uzman konuşmacılar kongremizde ve bilimsel kurulumuzda bulunacaktır. Ayrıca son çıkan yönetmelikler dikkate alınarak kongremizde katılımcıların sunumları tam metinli olarak kabul edilerek, süreli yayın yapan ve ULAKBİM’de kayıtlı bir ulusal dergide yayınlanacaktır.

Disiplinimizi ilgilendiren birçok konuda, başta uzmanlıklar olmak üzere, kongremizde “Aramızda Konuşacaklarımız” oturumunda mesleki ve hukuksal sorunlarımızı konuşacağız ve çözüm önerilerini görüşeceğiz.

Kongrelerin ana amaçlarından birisi de sosyal bütünleşmedir. Bu bağlamda, bir arada olabileceğimiz sosyal ve sportif etkinlikler için daha fazla zaman yaratmaya çalışacağız. Bu amaçla fotoğraf tutkunu olan meslektaşlarımız için fotoğraf sergisi açılarak, ödüllü bir yarışma yapılacaktır. Sportif içerikli olarak futbol turnuvası ve tavla turnuvası gibi yeni etkinliklerin de ilave olacağı sosyal programda hep birlikte olabilmek şimdiden heyecan veriyor.

Her zaman olduğu gibi güzel bir kongrede hep birlikte olmak dileğiyle,

Saygılarımla,

Prof.Dr. A. Nuri YAZICIOĞLU
Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal Radyoloji Derneği Başkanı